Cechy dobrego DJ‘a

Każdy, kto marzy o idealnym weselu, ma na myśli inną imprezę. Jedni myślą o roztańczonym weselu do rana w klimacie swojskiej wsi, inni o eleganckim przyjęciu z nieprzeszkadzającą w rozmowach muzyką. DJ nie zgadnie jakie są plany Młodej Pary, dlatego warto ustalić te elementy już na początku.

Aby wybrać idealnego DJ”a na własne wesele, warto przyjrzeć się, czy posiada on zbiór cech, które decydują o dobrej imprezie, a nie tylko umiejętności DJ‘skie. To ważne, ponieważ pozwala DJ‘owi podejść elastycznie do oczekiwań gości i organizatorów, a nie tylko odtwarzać muzykę.

Pasjonat czy rzemiślnik?

DJ wybierany na wesele powinien mieć jedną podstawową cechę: jego praca powinna być dla niego przyjemnością. Zwykle DJ’ami zostają osoby, dla których tworzenie muzyki jest pasją, jednak nie jest to regułą. Warto sprawdzić, czy dla danego DJ’a muzyka jest tylko sposobem na zarobek czy wielką pasją i hobby.

Jak to sprawdzić? Ta cecha wyczuwalna jest dość w prosty sposób, kiedy widzimy autentyczne zainteresowanie DJ’a i radość z wykonywanej pracy podczas imprez. O pasji może świadczyć również doświadczenie, liczba imprez, na których DJ miał okazję grać i jego dokonania, a także opinie innych klientów.

Empatia i elastyczność

DJ to nie tylko osoba, która dba o oprawę muzyczną, ale również osoba odpowiedzialna za imprezę i nastroje gości. Konieczne jest, aby dobry DJ wyczuwał, czy goście bawią się dobrze i w razie potrzeby zmodyfikował nieco przebieg imprezy. Musi zachęcić do zabawy odpowiednim doborem muzyki, a także odpowiednią dynamiką.

DJ powinien również znać scenariusz imprezy weselnej, jeśli taki jest przewidziany. To ważne, ze względu na istotne punkty imprezy, takie jak oczepiny, podanie tortu czy weselne zabawy. DJ musi być na nie przegotowany również doborem odpowiedniej muzyki i dostosować się do przewidzianych wydarzeń.

Komunikatywność

Kolejną istotną dla udanego wesela cechą jest komunikatywność DJ’a. Jest to cecha ważna już na początku przygotowań do imprezy weselnej, aby otwarcie rozmawiać z Parą Młodą o ich oczekiwaniach, potrzebach i planach co do wesela i muzyki. To pozwoli na dopracowanie wszystkich elementów imprezy.

Ważna jest zatem komunikatywność DJ’a i zdolność do wyczuwania preferencji muzycznych uczestników imprezy, co pozwoli na stworzenie niezapomnianej oprawy muzycznej i elastyczne podejście do jej przebiegu. Dobry DJ jest przygotowany na momenty zaskoczenia i umie z nich wybrnąć, reagować na znudzenie gości i ich ożywienie.