Wybierasz DJ’a na imprezę? Czym się kierować?

Impreza z doświadczonym DJ'em

Wszyscy chcemy, aby planowane wydarzenie okazało się imprezą roku i była długo wspominana przez zachwyconych gości. Niezależnie od okazji, kluczem do sukcesu jest dobra organizacja, a ta wymaga przede wszystkim przemyślanych wyborów co do miejsca imprezy, DJ‘a, oświetlenia i innych istotnych elementów.


W przypadku wyboru DJ‘a na warto postawić na doświadczenie, kompetencje i kompleksową obsługę. Od DJ’a wymgać powinno się zarówno pokazania własnego stylu, jak i elastycznego podejścia do preferencji gości tak, aby wszyscy bawili się wyśmienicie i pozytywnie wspominali imprezę długo po jej zakończeniu.

Poznać wymagania. Dołożyć wszelkich starań, aby je spełnić

Wiadomo, że każdy z gości posiada inny gust muzyczny i oczekiwania co do przebiegu imprezy. Niezwykle trudnym zadaniem jest zatem trafić w gust wszystkich gości i udaje się to wyłącznie najlepszym DJ‘om, którzy potrafią wsłuchać się w potrzeby i oczekiwania gości.

Dobry DJ będzie starał się odczytać i poznać wymagania gości. Dołoży wszelkich starań, aby je spełnić. Będzie to wymagało od niego elastyczności i otwarcia na potrzeby gości, a nie jedynie forsowania własnych preferencji. Tylko takie podejście sprawi, że każdy z gości poczuje na imprezie swobodę i przyjemność.

Warto wcześniej posłuchać

Aby jednak wybrać odpowiedniego DJ‘a trzeba kierować się nie tylko własnym gustem muzycznym, ale również kilkoma wytycznymi. Ważne jest sprawdzenie doświadczenia danego DJ‘a w obsłudze imprez i jego dokonań na tym polu. Doświadczony DJ będzie umiał reagować w sytuacjach nieprzewidzianych.

Przede wszystkim jednak warto posłuchać zmiksowanej przez niego muzyki, zanim podejmiemy decyzję. Poznamy dzięki temu gust DJ‘a, to w jaki sposób dobiera repertuar. Następny krok to omówienie ewentualne oczekiwania gości, dzięki czemu uda się wypracować kompromis co do kształtu oprawy muzycznej eventu. To gwarantuje wszystkim dobrą zabawę!

Kompleksowa obsługa. Twój spokój w organizacji imprezy

Nie wszyscy znamy się organizacji i doborze odpowiedniego nagłośnienia i oświetlenia imprezy. Jeśli wybierzemy odpowiedniego DJ’a nie musimy się jednak na tym znać – profesjonalny DJ powinien zająć się kompleksową organizacją technicznej części Twojej imprezy. Tym samym Ty nie musimy się o nic martwić. Znacznie ułatwia to organizację imprezy i daje czas na planowanie innych jej aspektów.

Twój wybór jest bardzo ważny

Jak widać, wybór odpowiedniego DJ jest bardzo ważnym elementem każdej imprezy i w dużej mierze od tego zależy jej powodzenie. Niezależnie czy jest to impreza prywatna czy firmowa, wybierając osobę kompetentną unikniesz nieprzewidzianych sytuacji, słabej oprawy muzycznej i widoku znudzonych gości.