DJ czy zespół na przyjęcie weselne?

DJ czy zespół?

Organizacja przyjęcia weselnego wymaga doprecyzowania wielu szczegółów. Jedną z najistotniejszych kwestii jest muzyka. Czy w obliczu interesującej opcji, jaką jest DJ, warto jeszcze brać pod uwagę angaż zespołu, by zabawiał gości do białego rana?

Kiedy ścierają się dwa światy

Podejście do organizacji wesela może być odmiennie różne, zwłaszcza w kwestii repertuaru i to często stanowi temat żarliwej dyskusji. Nie ulega wątpliwości, że nie ma zespołu, który byłby w stanie zagrać każdy utwór, bez uprzedniego przygotowania. Dotyczy to zwłaszcza najnowszych numerów, wyprodukowanych na syntetycznych podkładach. Dla DJ’a nie stanowi to z kolei żadnego problemu, bo jego repertuar może być w zasadzie nieograniczony.

Starsze pokolenie często nie wyobraża sobie zabawy inaczej niż przy akompaniamencie żywej muzyki. Młodsi natomiast nie mają żadnego problemu, kiedy ten sam utwór puszczany jest z głośników, ponieważ przywykli do tego odwiedzając kluby. Co ciekawe dobry DJ wesele potrafi rozkręcić w taki sposób, że nawet pokolenie dziadków wkręci się w dobrą zabawę. Oczywiście wynika to z jego scenicznego doświadczenia i umiejętności wyczucia nastroju towarzyszącego przy różnych momentach przyjęcia.

Pozory istotnie mylą

Trzeba mieć świadomość, że zaangażowanie zespołu wcale nie jest gwarancją udanej imprezy. Niestety wiele par się o tym przekonało, ale na ewentualną reklamację było już za późno. Zasadniczym błędem jest dawanie komuś zupełnie wolnej ręki, gdyż jego punkt widzenia może być zupełnie inny. Zatrudniony przez nas DJ na imprezę powinien zadawać możliwe dużo pytań. Będzie to znak, że jest kimś, komu zależy na tym, co robi.

Dobrzy w swoim fachu niezależnie od branży mają zwykle zarezerwowane terminy z dużym wyprzedzeniem. Należy o tym pamiętać, kiedy zdecydujemy że DJ na wesele w Warszawie to dla nasz najlepszy wybór. W mieście tym wiele par decyduje się na taką opcję, więc nie ma co czekać na ostatni moment. Szkoda przegapić ewentualną szansę i być potem skazanym na coś, co być może nie do końca nam odpowiada. Rola samej muzyki na weselu jest niezwykle istotna i raczej nie trzeba tego nikomu tłumaczyć.

Dwa różne podejścia, jakim jest zespół oraz DJ mają swoje grono zwolenników, jak i przeciwników. Wszystko tak naprawdę pozostaje kwestią indywidualnego gustu. Warto mieć świadomość tego, że dobry DJ może w pojedynkę i przy użyciu swoich umiejętności zapewnić gościom zabawę, jaką będą miło wspominać przez długie lata.