Jak wybrać odpowiedniego DJ‘a na wesele?

Wielu przyszłych małżonków podczas przygotowań do najważniejszego dnia w życiu zastanawia się jak wybrać odpowiedniego, grającego fajną muzykę DJ”a na własne wesele. Ofert jest dużo, a terminy tych najlepszych są zarezerwowane na wiele miesięcy przed planowanym weselem. Aby jednak wybrać najlepiej trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów.

Poniżej przedstawiamy zasady, którymi należy kierować się podczas wyboru DJ”a na własne wesele. Jest to tym ważniejsze, jeśli DJ jest nam osobą obcą i nie uczestniczyliśmy w organizowanej przez niego imprezie. Warto zastanowić się nad kryteriami doboru odpowiedniej oprawy muzycznej, gdyż dla każdego jest to niepowtarzalna chwila. Z pewnością zależy nam też na tym, by nasi goście jeszcze długo wspominali kończącą się dopiero nad ranem zabawę.

Lista „must have“.

Ustalenie gustu muzycznego uczestników imprezy weselnej jest kluczowe dla jej przebiegu. Aby zatem mieć pewność, że wszystko przebiegnie tak, jak sobie wymarzyliśmy, konieczne jest ustalenie z DJ”em odpowiadającej nam stylistyki muzycznej.

Oczywiście, jeśli wiemy, jaką muzyką dysponuje zatrudniony przez nas DJ i wiemy, że możemy mu zaufać, wystarczy omówić jedynie ogólne zasady, a resztę pozostawić inwencji i pomysłom DJ”a. Muzyka weselna to jeden z elementów, który decyduje o udanym przyjęciu i zadowoleniu gości, dlatego warto odpowiednio wcześnie zadbać o wszystkie szczegóły dotyczące tej kwestii.

Ustalcie jak najwięcej szczegółów.

Aby impreza spełniła wszystkie oczekiwania, ważne jest ustalenie wszystkich szczegółów, które pozwolą zadbać o każdy element wesela. Istotne jest ustalenie godziny, o której rozpoczyna się cała impreza, aby DJ mógł się odpowiednio przygotować i bez opóźnień rozpocząć zabawę weselną.

Ważne jest również ustalenie ostatecznej ceny. To ważne z punktu widzenia Pary Młodej, aby mogli oszacować odpowiednio koszty, jak i DJ”a, który umawia się na odpowiednią stawkę za całość wesela. Ważne jest także ustalenie, czy dane miejsce imprezy posiada odpowiedni sprzęt i nagłośnienie, jakie obowiązki ciążą na DJ”u, a jakie na sali weselnej.

Czy udaje się złapać z DJ‘em wspólny język?

Złapanie „wspólnego języka“ z DJ”em jest ważne nie tylko dla przyjemnej współpracy, czy dobraniu odpowiedniej muzyki na nasze wesele, ale również dla ustalenia wszystkich szczegółów. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej tak, a świadczą o tym setki udanych imprez weselnych, które spełniły oczekiwania zarówno Par Młodych, jak i gości.

To na ile damy DJ‘owi swobodę w doborze muzyki zależy głównie od gustów muzycznych Pary Młodej oraz osób, które są zaproszone. Najczęściej wiemy, czy goście lubią tańczyć, czy impreza będzie się toczyła przy stole. Dobrym wyznacznikiem jest przekrój wiekowy zaproszonych osób. Młodsze pokolenie spędzi więcej czasu tańcząc, starsi natomiast spędzą imprezę bardziej statycznie. Pamiętajmy jednak, że od każdej reguły są wyjątki i to my wiemy najlepiej kogo zaprosiliśmy na własne wesele. To powinniśmy wziąć pod uwagę przy jego zaplanowaniu i przekazać jak najwięcej istotnych informacji wybranemu DJ”owi.

Cena to nie wszystko.

Pamiętajmy, nie tylko cena powinna decydować o wyborze DJ”a, podobnie jak w wyborze innych elementów wesela. Warto zapłacić czasem więcej, aby mieć zagwarantowaną doskonałą zabawę weselną, niż oszczędzić na dobrym DJ”u i wspominać ten ważny dzień jako nieudany. Najlepsi DJ nie charakteryzują się tylko dobrą ceną, ale przede wszystkim jakością świadczonych usług.